طرح توجیهی احداث چاپخانه صنعتی

طرح توجیهی احداث چاپخانه صنعتی

مقدمات تاسیس چاپ خانه

مجوز چاپ :

وزارت فرهنگ و ارشاد از وزارت اطلاعات و اماکن ( حفاظت انتظامی ) و بهداشت در مورد شخص که تصمیم به تاسیس چاپخانه دارد استعلام می کند و بعد از گرفتن تاییدیه از این مراکز و داشتن شرایط زیر مجوز برای وی صادر می کنند .

۱ – ده سال سابقه کار در چاپ یا داشتن لیسانس در رشته چاپ یا داشتن فوق دیپلم در رشته چاپ با ۴ سال سابقه کار در چاپ .

۲ – تهیه ماشین افست

۳ – داشتن موافقت نامه رصولی ( توسط وزارت فرهنگ و ارشا صادر می گردد )

۴ – داشتنمجوز دائم ( توسط وزارت فرهنگ و ارشاد صادر می گردد )

۵ – داشتن مجوز صنعتی ( توسط اتحادیه چاپ صادر می گردد )

بعد از اعلام اینکه ماشین افست وارد شده است بازرسی از جانب وزارت فرهنگ و ارشاد و برای تایید ورود ماشین به چاپخانه فرستاده می شود و بعد از تایید او کار در چاپخانه آغازمی شود .

البته لازم به ذکر است که بازرس هر چند لحظه یک بار به چاپخانه مراجعه می کند که برای بازرسی به دلیل اینکه کارخانه ای به چاپ موارد غیر قانونی نپردازد مثل چاپ اوراق بهادار .

اطلاعات عمومی

بعضی از موارد که باید چاپ شوند مجوز چاپ آنها از طریق مراکز مرتبط با آنها باید صورت گیرد مثل چاپ اوراق بهادار که توسط دولت باید مجوز داده شود یا چاپ تقویم که مجوز آن توسط دانشگه تهران صادر می ردد .
طرح توجیهی راه اندازی چاپخانه

طرح توجیهی راه اندازی چاپخانه

محل چاپخانه

کارگاه مربوط به چاپخانه بهتر است درشهرک های صنعتی باشد زیرا امکان بیشتر است از نظر فاضلاب ، برق صنعتی ، آب و غیره برخوردار می شود ولی از نظر دفتر چاپخانه بهتر است در داخل شهر باشد و برای اینکه مشتریان جذبشوند میط دفتر اختصاصی مرتب و منظمی برخوردار باشد  کارگاهی کا چاپخانه بادرنگ در بلوار شهدای دانش آموز واقع در کرج می باشد و دفتر چاپخانه در قسمتی مجذا از کارگاه واقع در همان بلوار می باشد .

خرید دستگاه های چاپخانه

وسایل و تجهیزات واقع در کارخانه از داخل و خارج از کشور تهیه گردیده است .

دستگاه هایی که از داخل کشور خریداری شده است مجوز خرید آن از وزارت فرهنگ و ارشاد دریافت گردیده و خریداری شده سپس در دفاتر ثبت اسناد سند زده شده است اما دستگاه هایی که از خارج از کشور خریداری شده توسط وکیل چاپخانه صورت گرفته و مراحل زیر را طی نموده است  :

۱ – دریافت پروفرما   ۲- اقدام به گشایش اعتبار اسنادی ۳ – گمرک

برای خرید ماشین آلات از خارج اولین مرحله دریافت پروفرما است که در پروفرما مشخصات     ( تاریخ تحول ، تعدا ، قیمت ، نحوه پرداخت ، بارگیری ، … ) وجود دارد و خریدار با مطالعه و در صورت قبولی به بانک جهت گشایش اعتبار اسنادی مراجعه می کند و از طریق مکاتبه با فروشنده یا مراجعه مستقیم به نماینده او نسبت به خریدکان با مشخصات کامل از قبیل قیمت ، مدت ، تاریخ تحویل و غیره توافق می کند فروشنده تا سررسید اعتبار کالای مورد تقاضای خریدار را حمل و اسنا قید شده در شرایط اعتبار به کارگار ارائه می کند بانک کارگزار مبلغ اعتبار را در وجه او پرداخت خواهد نمود

مناسب برای

اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری

ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های زود بازده

گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا

گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون

ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی

فرمت فایل:PDF
تعداد صفحات:۴۳

10000 تومان – خرید

 

 

این نوشته در پروژه, کارآفرینی ارسال و , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.