پروژه کارافرینی تولید فلز انتیموان

پروژه کارافرینی تولید فلز انتیموان

آنتیموان ، عنصر شیمیایی است که در جدول تناوبی دارای نشان Sb و عدد اتمی ۵۱ است. آنتیموان که یک شبه فلز است، دارای چهار حالت آلوتروپیک می‌باشد. شکل پایدار این عنصر ، فلزی آبی – سفید است و انواع زرد و سیاه آن ناپایدار می‌باشد. این عنصر در مواد ضد آتش ، رنگها ، سرامیک ، لعاب و آلیاژهای گوناگون و لاستیک بکار می‌رود.

مهمترین کاربرد جهانی آنتیموان مصرف آن بعنوان فلز اولیه در تولید انواع باطری های معمولی و هیبریدی با سایر آلیاژهای فلزی مانند سرب است. پس از آن استفاده از تری اکسید آنتیموان در تهیه مواد اطفاء حریق که از گسترش آتش در مواد پلاستیکی و پلیمرها جلوگیری می‌کند، در مکان بعدی قرار دارد. از فلز آنتیموان در ساخت آلیاژهای سخت و محکم که در برابر فرسودگی و خوردگی مقاومت بالایی دارند، برای ساخت ورقه ها و لوله ها استفاده زیادی می‌شود.
همچنین آلیاژهای این فلز برای ساخت سقفهای کاذب و تزئینات داخلی منازل و سپرهای رادیواکتیو که در مقابل اشعه گاما و ایکس مقاومند و همچنین در صنایع مهمات و اسلحه سازی و لحیم کاری استفاده می‌شود.
از آنتیموانات سدیم نیز در قطب کاتد (میله شیشه ای) همچنین در تولید شیشه های CRT لنزهای دوربین و دستگاههای فتوکپی و سرامیکها و دستگاههای تلویزیون استفاده می‌شود.
از تری اکسید آنتیموان در تثبیت حرارتی PVC و ماده رنگی پلاستیکها در برابر عوامل مخرب و در ترکیبات آلی استفاده می‌شود. از مصارف جدید آنتیموان استفاده از ترکیبات آن در صنایع نیمه رساناها و تولید دیسکهای دیجیتالی DVD)a) و فولادهای مغناطیسی را می‌توان نام برد.
آنتیموان به طور فزاینده ای درصنعت نیمه رسانا در تولید لامپ های دوقطبی، آشکارسازهای مادون قرمز (Infra-red)‌، تولید دیسک های دیجیتالیDVD و فولادهای مغناطیسی استفاده می شود.
آنتیموان در تجهیزات انتقال برق و لحیم‌کاری، در آلیاژها برای افزایش استحکام، سختی و مقاومت در برابر خوردگی شیمیایی (آلیاژ سرب-آنتیموان) که این آلیاژها در ورقه‌ها، اتصال دهنده‌ها و پایانه‌های باتری‌های سرب- اسید، مهمات سازی و انفجار، لحیم کاری، عایق‌کاری مخازن، لوله‌ها و پمپ‌های مقاوم در برابر خوردگی، ورقه‌های ساخت سقف های کاذب، تزئینات داخلی منازل و سپرهای رادیواکتیو مقاوم در مقابل اشعه گاما و ایکس و روکش ‌سیم کاربرد دارد.
آنتیموان در باتریها، مواد ضد آتش، رنگهای لعابی، لاستیک، پلاستیک، سرامیک، گلوله ای ردیاب، غلاف سیم و کابل و انواع لوازم آرایشی و… استفاده می گردد.
مواد مرکب آنتیموان در اشکال اکسیدی، سولفیدی، آنتی مونات سدیم، تری کلرید آنتیموان در ساخت مواد مرکب ضد آتش (آتش زدا)، سرامیک لعابی، شیشه، رنگ و سفال استفاده می شود.
نقش آنتیموان در باتری‌های معمولی، هیبریدی و اسید ـ سرب، افزایش مقاومت و ظرفیت ورقه‌ها، تسمه‌ها و پایانه‌ها است. بعلاوه آنتیموان سبب هیدروژن‌زدایی در ورقه‌ها شده که برای منفذدار کردن و تبخیر الکترولیت لازم است. کمتر از ۱% آنتیموان، سختی آلیاژهای سرب ـ قلع را افزایش می‌دهد. در صنعت نیمه‌هادی اکسید آنتیموان با درجه خلوص بالا (<8/99%) به عنوان کاتالیزور برای تشکیل ترکیبات بین فلزی آنتیموان، گالیوم، آلومینیوم و ایندیوم (دیودها و آشکارکننده‌های مادون قرمز) استفاده می‌شود.
اکسید آنتیموان به همراه هالوژن‌هایی مانند کلر و برم، ترکیباتی را تشکیل می‌دهند که خواص آتش‌زدایی و اطفاء حریق داشته و از گسترش آتش در مواد پلاستیکی و پلیمرها و در پلی‌استرهای بسیار متراکم، نایلون‌ها، منسوجات، کاغذ، رنگ، لاستیک و چسب‌ها جلوگیری می کند.
اکسید آنتیموان برای ازبین بردن حباب‌ها در شیشه‌های نوری (دوربین، فتوکپی، ذره‌بین) و به عنوان کاتالیزور پلیمریزاسیون مصرف می‌شود. همچنین اکسید آنتیموان، ترکیب حدواسط برای ساخت دیگر ترکیبات آنتیموان است.

پروژه کارافرینی تولید فلز انتیموان

پروژه کارافرینی تولید فلز انتیموان

این طرح توجیهی شامل موارد زیر است :

معرفی محصول
مشخصات کلی محصول
شماره تعرفه گمرکی
شرایط واردات
استانداردهای ملی وجهانی
قیمت تولید داخلی و جهانی محصول
موارد مصرف و کاربرد
کالاهای جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول
اهمیت استراتژیک کالا در دنیای امروز
کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول
وضعیت عرضه و تقاضا
در فرآیند تولید محصول
ماشین آلات
بررسی و تعیین حداقل ظرفیت اقتصادی شامل برآورد حجم سرمایه گذاری ثابت
محوطه سازی
ساختمان
ماشین آلات
تاسیسات
وسائط نقلیه
تجهیزات و وسائل اداری و خدماتی
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده
هزینه های قبل از بهره برداری
سرمایه در گردش
برآورد حقوق و دستمزد
برآورد آب, برق, سوخت و ارتباطات
هزینه های تعمیر و نگهداری و استهلاک
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده تولید
هزینه های توزیع و فروش
جدول هزینه های ثابت و متغیر تولید
نتیجه گیری
میزان مواد اولیه عمده مورد نیاز سالانه و محل تامین آن
پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت تامین نیروی انسانی و تعداد اشتغال
مراجع
پیوست ها ( بخش نامه های مربوط به قوانین واردات و صادرات )

مناسب برای
اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری
گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا
ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های زود بازده
گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون
ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی

فرمت فایل:PDF

تعداد صفحات:۳۷

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

10000 تومان – خرید
این نوشته در پروژه, کارآفرینی ارسال و , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *